Duvar Kağıdı Döşeme

Evinizde tüm mobilya ve diğer dekoratif ürünleri her ne kadar özenle seçilmiş olsa da bu mobilyalara uygun renk ya da tasarımda duvarlarınız yoksa, hayalinizdeki ev tasarımı yarım kalabiliyor. Bu nedenle pek önem verilmiyor olsa da duvar boyaları ve duvar kağıdı ev dekorasyonunda büyük önem taşıyor. Duvar kağıdı modelleri bu nedenle kullanıcılara hem pratiklik hem de görsel avantajlar sunuyor. Peki, duvar kağıdı yapım aşamaları nelerdir?

Duvar Kağıdı Yapıştırılırken Uygulanması Gereken Adımlar

Duvar kağıdı yapıştırmak istiyorsanız, öncelikle duvar kağıdının yapıştırılacağı zeminin düzgün ve temiz olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Sıvası yapılmayan ya da üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı pürüzler bulunan yüzeylere yapılan duvar kağıtları beklenilen sonucu vermeyebilir. Bununla birlikte duvar kağıdı uygulanacak yüzeyin temiz olmaması da ilerleyen dönemlerde yapıştırdığınız duvar kağıdında çeşitli deformeler oluşmasına neden olacaktır.

Duvar kağıdı yapıştırmadan önce bu nedenle uygulama yapılacak bölge pürüzsüz hale getirilmelidir. Duvarda daha önceden yapıştırılmış duvar kağıdı varsa, bu duvar kağıdı da tam çıkacak şekilde kazınmalıdır. Duvara uygulanması gereken işlemler tamamlandıktan sonra duvar kağıdı yapıştırılır ve kuruması beklenir. Yüzeye uygulanan duvar kağıdının kurutulması sırasında, odanın pencerelerinin kapalı olması büyük önem taşıyor. Duvar kağıdı, içerisinde esinti olan bir ortamda değil, kapı ve pencereleri kapalı olan bir ortamda ve oda sıcaklığında bekletilerek kurutulmalıdır. Duvar boyalarından farklı olarak duvar kağıtları tutkal kullanılarak uygulandığı için duvar kağıdının tamamen kuruma süresi de boyalara göre oldukça kısadır.

Duvar kağıdı konusunda oldukça deneyimli ekibimizle tüm işlerinize talibiz.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.