Parke Döşeme

Laminant parke yonga levha ahşap kullanılarak üretilen bir zemin kaplamasıdır. Farklı renk ve desene sahip kağıtların reçine emmesi sağlanarak elde edilir. Kâğıt emprenyeleme olarak da adlandırılan bu işlem sayesinde yüzlerce farklı görünümde laminant parke üretmek mümkündür. Laminat parke döşenmesi zor olan sert ağaçların aksine, kolay kurulum sağlaması yönüyle çok tercih edilmektedir. Evlerde ve birçok iş yerinde uygulamalarını görmek mümkündür.

Laminant Parke Avantajları Nelerdir?


Laminant parke günümüzün en çok tercih edilen yer döşemeleri arasındadır. Uygulandığı alanda yalıtım görevi üstlenmesi bu malzemeye olan talebi arttırmaktadır. Ayrıca farklı renk ve desenlere sahip olduğu için mekânlara şık bir görünüm de kazandırır. İçerisinde büyük oranda ağaç malzeme kullanıldığı için insan sağlığına zararı yoktur. Bunun yanı sıra darbelere ve sürtünmelere karşı da dayanıklıdır. Üzerinde ayakkabı ve terlikle yürünebilir. Üzerine mobilya koyulduğunda çizilmez ve ezilmez. Güneş ışığına maruz kaldığında renginde solma gözlenmez.

Temizlenmesi pratiktir, temizlik kimyasallarından etkilenerek bozulmaz. Leke tutmaması laminant parkelerin sağlığa uygun kullanım sağlamasına imkân vermektedir. Elektrikli süpürge ile üzerindeki tozlar alınıp nemli bir bezle temizleme yapılabilir. Bu özelliği sayesinde evinde evcil hayvan bakanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Tüyleri temizlemek için el süpürgesi bile kullanmanız yeterli olacaktır.

Profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile laminant parke işlerinize talibiz.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.